Członkowie Klubu Dobrego Klimatu (KDK), inicjatywy wspieranej przez Altvater Piła, świętują swoje drugie urodziny, realizując pomysły zgłoszone przez mieszkańców Piły w ramach ekowyzwania. Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. plonownik, givebox (domek do wymiany rzeczy), ogród edukacyjny oraz pikniki antysmogowe.
W pierwszej kolejności społecznicy z KDK planują ustawić plonownik przy jednym z ogrodów działkowych, stworzyć ogródek edukacyjny przy remizie OSP RW na ul. Wieniawskiego oraz podjąć działania na rzecz realizacji giveboxa. Tradycyjnie nie zabraknie również akcji sprzątania Piły. W tym roku członkowie KDK zamierzają uporządkować tereny nad Gwdą, na Podlasiu i w Koszycach.
– Zależało nam, aby jubileusz KDK przyniósł korzyść mieszkańcom i żeby to oni określili, jakie są ich potrzeby i czym w tym roku powinniśmy się zająć – mówi Tomasz Bielański, dyrektor Altvater Piła. – Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem i dziękujemy za każdą propozycję. Mieszkańcy pozytywnie nas zaskoczyli, zgłaszając wiele pomysłów, z których wybraliśmy te, które będziemy w stanie zrealizować.
Członkowie KDK podkreślają, że realizacja tych inicjatyw nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców.
– Angażowanie się w realne działania, które zmieniają naszą rzeczywistość, pokazuje naszą sprawczość i chęć zmiany otoczenia, w którym żyjemy – dodaje Bożena Wola, prezes zarządu Fundacji Pszczoła.
Klub Dobrego Klimatu zobowiązał się również do wspierania projektów, które nie zostały wybrane w ramach ekowyzwania. Członkowie KDK planują aktywizować urzędników miejskich w zakresie ustawiania koszy na śmieci oraz wskazywania ważnych dla mieszkańców inicjatyw ekologicznych.
Altvater Piłaod lat wspiera lokalne społeczności, realizując projekty proekologiczne i edukacyjne. Ekowyzwania Klubu Dobrego Klimatu to kolejny przykład działań, które łączą mieszkańców i promują odpowiedzialne podejście do środowiska.
Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej i wsparciu Altvater Piła, Piła staje się miejscem, w którym ekologia i współpraca idą w parze, przynosząc realne korzyści dla mieszkańców i środowiska.
