Dzień Ziemi w Kielcach – razem uprzątnijmy miasto na wiosnę!

Dodano 19.04.2018
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W piątek i sobotę w całym mieście będą prowadzone społeczne zbiórki odpadów zalegających na ulicach i terenach zielonych. Akcje mają charakter otwarty – każdy może się do nich przyłączyć. Wolontariusze posprzątają Zalew Kielecki, tereny Karczówki i Kadzielni oraz osiedle Sieje. W inicjatywy włącza się ENERIS Surowce, który odbierze zebrane odpady.
Oczyszczanie miasta rozpocznie się od inicjatywy stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie już w piątek (20 kwietnia). O 11:30 przy szkółce żeglarskiej spotkają się chętni do oczyszczenia Zalewu Kieleckiego. Równolegle prowadzone będą akcje na terenie Karczówki (spotkanie o godzinie 12:00 na tarasie widokowym przy klasztorze, dojazd od ulicy Karczówkowskiej) oraz Kadzielni (zbiórka ochotników o godzinie 12:30 przy wejściu do Amfiteatru od strony Al. Legionów). W sobotę (21 kwietnia) stowarzyszenie „Nasz Ruch” zaprasza do wspólnego sprzątania osiedla Sieje. Akcja „Wiosenne Porządki” rozpocznie się o godzinie 12:00 na osiedlowym boisku przy bloku nr 1. Do godziny 14:00 wolontariusze oczyszczą tereny zielone okalające bloki oraz pobliski las. Do udziału we wspólnym sprzątaniu wystarczy zapał i chęć oczyszczenia okolicy. O pozostałe kwestie, w tym rękawiczki i worki dla wolontariuszy, zadbają organizatorzy oraz lokalne przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest kielecki Zakład ENERIS Surowce, który dostarczy na teren zbiórek pojemniki na odpady we wszystkich kolorach, a następnie je odbierze.

48. edycja Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchody mają na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialnych postaw wobec odpadów, których produkcja z roku na rok rośnie. Według danych GUS, na jednego mieszkańca Polski w 2017 roku przypadało rocznie 303 kg odpadów, to jest o 20 kg więcej niż w roku poprzednim.