Segreguję – INSPIRUJĘ! Konkurs dla mieszkańców Gminy Strzegom

Dodano 13.10.2021
Czy karton po mleku wrzucamy do papieru? Co zrobić ze skorupkami jaj? Czy znicze z nadchodzących świąt wyrzucić do szkła? Co zrobić ze starymi zabawkami? A to pudełko po pizzy, to gdzie?

Czy karton po mleku wrzucamy do papieru? Co zrobić ze skorupkami jaj? Czy znicze z nadchodzących świąt wyrzucić do szkła? Co zrobić ze starymi zabawkami? A to pudełko po pizzy, to gdzie? Czy na pewno znasz oznaczenia wszystkich kolorów na workach i pojemnikach? – To tylko część niby prostych, ale jakże kłopotliwych pytań. Weź udział w MARATONIE KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH. Pokaż nam jak Ty segregujesz odpady w swoim domu i zainspiruj do tego innych! Pokaż, że segregacja wcale nie jest taka trudna, ani nudna! A może masz jakieś ciekawe sposoby i porady? Podziel się z nami! ZRÓB ZDJĘCIE I WYGRAJ!

Czy wiesz, że w Polce w ubiegłym roku zebrano aż 13,1 mln ton odpadów komunalnych, a każdy z nas produkuje około 340 kg śmieci rocznie? Tak, to nie mit. Odpady to nieodłączny element każdego gospodarstwa domowego. W pierwszej kolejności możemy ograniczyć ich ilość. Kolejnym kluczem do sukcesu jest natomiast poprawna segregacja, dzięki której nawet znacznie więcej niż połowa naszych śmieci może trafić do recyklingu. Na początek wystarczy, że wyrobimy w sobie nawyk poprawnego wyrzucania odpadów do właściwego pojemnika.

Pokaż nam jak Ty segregujesz odpady w swoim domu. Czy znasz wszystkie kolory pojemników i na pewno wiesz co powinno do nich trafić? Zrób zdjęcie i zainspiruj innych! Zadbajmy razem o nasze środowisko!

Przeznaczony dla mieszkańców konkurs pt. „Segreguję – INSPIRUJĘ” to pierwszy etap MARATONU KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH organizowanych przez firmę ENERIS i Gminę Strzegom. Jego celem jest zwrócenie uwagi na eko-zasady gospodarki oraz zwiększenie świadomości dotyczącej poprawnej segregacji odpadów.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać zdjęcie konkursowe na adres konkurs|eneris.pl| |konkurs|eneris.pl
Pierwszy etap maratonu konkursów fotograficznych trwa do 22.10.2021 roku. Nagrody otrzymają autorzy 3 najciekawszych zdjęć. Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin konkursu Segreguję INSPIRUJĘ

Zgoda opiekuna prawnego na udział nieletniego w konkursie