#NakręconyGorzów na pomoc dzieciom
Dodano 25.06.2020
Pierwsze rowery wyremontowane w ramach społecznej akcji #NakręconyGorzów trafiły do nowych właścicieli. Otrzymali je młodzi podopieczni Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie, którym w maju skradziono dwukółka.
We wtorek 23 czerwca pięć pierwszych, świeżo wyremontowanych dziecięcych rowerów zostało przekazanych na rzecz podopiecznych placówki opiekującej się dziećmi niepełnosprawnymi, fizycznie i intelektualnie. Przedstawiciele stowarzyszenia „Gorzów To My”, gorzowskiego Zakładu Karnego i oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wlkp. odpowiedzieli na prośbą dyrekcji ośrodka, po tym jak w maju nieznani sprawcy ukradli rowery należące do dzieci z ośrodka.
Od wielu miesięcy pracownicy naszego więzienia współpracują z RPOT udzielając głosu w nagraniach bajek dla najmłodszych. Informacja o tej bezdusznej kradzieży ogromnie nas poruszyła, a decyzja o konieczności pomocy była natychmiastowa.– powiedział mjr Robert Pacholski, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.
Choć prace remontowe w ramach projektu #NakręconyGorzów w okresie pandemii zostały wstrzymane ze względu na brak możliwości udziału w nich osadzonych z zakładu karnego, członkowie stowarzyszenia i mundurowi postanowili własnoręcznie dokończyć pracę. W udostępnionym przez ENERIS Surowce magazynie zostały wykonane konieczne prace związane z odnowieniem i malowaniem dziecięcych rowerów.– podkreśla Marek Rybka ze stowarzyszenia „Gorzów To My, pomysłodawca akcji #NakręconyGorzów. Prace naprawcze odbyły się w ekspresowym tempie, tak by mali podopieczni Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie mogli jak najszybciej wyjechać na przejażdżki rowerowe.
Do wyremontowania zostało jeszcze kilkadziesiąt rowerów. Liczymy na to, że w czasie wakacji znajdziemy chętnych, którzy pomogą nam dokończyć naprawiać zebrane jednoślady. Szukamy wolontariuszy, szczególnie osoby pełnoletnie, które miały doświadczenie w malowaniu pistoletem lakierniczym, a także absolwentów szkół mechanicznych czy samochodowych, którzy mogliby poświęcić swój wolny czas na pomoc w słusznej sprawie. Dołożymy wszelkich starań, by praca wolontariuszy była bezpieczna. Dostarczymy niezbędne środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki. Do dyspozycji wolontariuszy są też komplety narzędzi i sprzęt do malowania.– dodał Roman Mikos, dyrektor ENERIS Surowce w Gorzowie. Osoby chcące włączyć się do akcji naprawczej proszone są o kontakt pod numerem telefonu 504 991 007. Hala warsztatu dostępna jest dla wolontariuszy w dni robocze w godzinach 8-14.00.