Wyniki konkursu Segreguj albo giń!

Dodano 11.12.2020
Internetowy konkurs #Zacznijodkuchni w ramach kampanii „Segreguj albo giń!” został rozstrzygnięty. Ciekawe zorganizowana przestrzeń na pojemniki do sortowania odpadów, zaangażowanie rodziny, kur, a nawet dżdżownic w własnoręcznie przygotowanym kompostowniku to zwycięskie sposoby na sprawne i łatwe segregowanie odpadów w domu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie, który odbył się w czasie Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów

Gratulacje dla dobrych organizatorek segregowania!

Konkurs #Zacznijodkuchni w ramach kampanii „Segreguj albo giń!” ogłoszony na profilu ENERIS na Facebooku polegał na umieszczeniu pod postem konkursowym zdjęcia pokazującego sposoby na sortowanie odpadów w domu i organizację przestrzeni na 5 frakcji. Każdy uczestnik miał szansę na cenną nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w sklepie m.in. z pojemnikami na odpady.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pokazanie na zdjęciach jak na co dzień w ich domach czy mieszkaniach wygląda segregacja odpadów. Wybór zwycięzców nie był łatwy ale musieliśmy zdecydować i najbardziej nas ujęły ciekawe sposoby na zagospodarowanie nawet najmniejszej przestrzeni na pojemniki, np. obok lodówki, zrobienie specjalnej przybudówki, przygotowanie własnego kompostownika, a także zaangażowanie nie tylko rodziny ale i kur do pozbywania się odpadów. Ale oprócz 5 laureatek, pozostałym uczestnikom przekażemy dodatkowo ekologiczne upominki za zaangażowanie i działania na rzecz ochrony środowiska.
- podkreśla Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji w ENERIS. Komisja konkursowa wybrała 5. zdjęć:    Regulamin konkursu znajduje się na stronie ENERIS.