Ścieżka Edukacji Ekologicznej
EDUKACJA, ABY BYŁA SKUTECZNA, POWINNA ANGAŻOWAĆ DO DZIAŁANIA I ZACHĘCAĆ DO ZDOBYWANIA INFORMACJI. TAKIE ZAŁOŻENIE STAŁO ZA STWORZENIEM ŚCIEŻEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ PRZEZNACZONYCH DLA UCZNIÓW STARSZYCH GRUP PRZEDSZKOLNYCH, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ GIMNAZJÓW.
Ścieżki składają się z kilkunastu tablic informacyjnych, scenariusza lekcji, zagadek ekologicznych i certyfikatów dla uczestników. Uzupełnieniem jest Koło Zagadek oraz maskotki ENERIS – Profesor Surowiecki, Misia i Szymek.
Do tej pory powstały dwie stacjonarne ścieżki ekologiczne – na terenie ZGOK w Balinie (woj. małopolskie) oraz gorzowskiego oddziału ENERIS (woj. lubuskie). Ścieżki będą sukcesywnie powstawać także w pozostałych lokalizacjach ENERIS, w najbliższym czasie jej budowa jest planowana na terenie Altvater Piła (woj. wielkopolskie).
Uzupełnieniem ścieżki stacjonarnej jest jej wersja mobilna w formie wystawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dotrzeć z wiedzą na temat ochrony środowiska do możliwie jak największej liczby osób w całej Polsce, promując wiedzę ekologiczną podczas lokalnych imprez i festynów. Od września 2016 roku, kiedy powstała, zdążyli się z nią zapoznać mieszkańcy Kielc, Tomaszowa Mazowieckiego oraz lubuskich gmin.
Zarówno stacjonarna jak i mobilna wersja ścieżki stanowią doskonałe uzupełnienie edukacji ekologicznej.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY SAMORZĄDY, PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA