Gmina Pruszcz Gdański z grantem na mini-elektrownię wodną
Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” najlepszym w Pruszczu Gdańskim okazał się pomysł Mediateki w Straszynie, filii Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej. Dzięki zdobytym funduszom ponad 1000 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy weźmie udział w projekcie promującym ekologiczne wytwarzanie prądu.
Dodano: 14.06.2017
więcej
Fundacja Pasaże Pamięci zdobyła grant dla Tomaszowa
Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” najlepszym w Tomaszowie Mazowieckim okazał się pomysł Fundacji Pasaże Pamięci. Dzięki zdobytym funduszom już w lipcu fundacja zorganizuje dla mieszkańców cykl warsztatów historyczno-ekologicznych. Ich tłem będzie teren pofabrycznej przestrzeni wokół pałacu Piescha.
Dodano: 13.06.2017
więcej
Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego zdobyło grant dla Gorzowa
Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji Programu Granatowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” najlepszym w Gorzowie okazał się pomysł Stowarzyszenia przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1. Dzięki zdobytym funduszom od września na terenie gorzowskich szkół rozpocznie się cykl warsztatów recyklingowych. W projekt zostaną bezpośrednio włączeni uczniowie, rodzice i nauczyciele – łącznie ok. 400 osób.
Dodano: 09.06.2017
więcej
Granty ENERIS przyznane po raz drugi!
Miło nam powiadomić, że znamy już wyniki tegorocznej edycji Programu Grantowego ENERIS "Pomysły chroniące środowisko".
Dodano: 08.06.2017
więcej
Regionalne Centrum Kultury zdobyło grant dla Piły
Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji Programu Granatowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” najlepszym w Pile okazał się pomysł Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji. Dzięki zdobytym funduszom RCK od sierpnia rozpocznie zagospodarowanie terenu zielonego za budynkiem Klubu Seniora. W projekt zostaną włączeni seniorzy i najmłodsi – łącznie ok. 600 osób.
Dodano: 08.06.2017
więcej
Na terenie PRGOK ponownie uruchomiono PSZOK-i
Od 1 czerwca na terenie Piły, Jastrowia, Wyrzyska oraz Osieka nad Notecią działają ponownie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Pilski punkt zlokalizowany jest na terenie bazy Altvater Piła, spółki działającej pod marką ENERIS Surowce. Operator uruchomił PSZOK-i na zlecenie Związku Międzygminnego PRGOK.
Dodano: 01.06.2017
więcej
Altvater Piła przedłuża zbiórkę odpadów wielkogabarytowych
Firma Altvater Piła, spółka działająca pod marką ENERIS Surowce, podjęła decyzję o wydłużeniu o tydzień zbiórki odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców Piły. Zbiórka rozpoczęła się 31 maja, to jest tydzień wcześniej niż zaplanowano w harmonogramach, i potrwa do 19 czerwca. Kolejna zbiórka mobilna odbędzie się we wrześniu.
Dodano: 01.06.2017
więcej
Pół roku segregowania bez przeszkód
Mija sześć miesięcy odkąd na pojemnikach na odpady pojawiły się naklejki w alfabecie Braille’a. W całej Polsce oznaczono do tej pory 2 tysiące miejsc. Naklejki są bezpłatnie dystrybuowane w ramach programu ENERIS pn. „Segreguję – nie widzę przeszkód”. Program wspierają m.in. Pełnomocnik Rządu ds. Spraw Niepełnosprawnych i Polski Związek Niewidomych.
Dodano: 29.05.2017
więcej
Eko-innowacje w Chrzanowie
Prelekcje eksperckie, konsultacje, pokazy artystyczne oraz warsztaty dla dzieci przez cały tydzień 15-21 maja wprowadzały chrzanowian w tematykę szeroko rozumianych innowacji. Partnerem wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta na terenie Chrzanowa w ramach 7. edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest ENERIS.
Dodano: 19.05.2017
więcej
ENERIS Surowce członkiem Lubuskiej Organizacji Pracodawców
Gorzowski oddział ENERIS Surowce został członkiem jednej z najstarszych organizacji pracodawców w regionie - Lubuskiej Organizacji Pracodawców. Członkami LOP są największe przedsiębiorstwa z terenu Gorzowa Wielkopolskiego oraz całego województwa lubuskiego.
Dodano: 12.05.2017
więcej