Czy możliwe są zmiany w prawie odpadowym na rzecz osób niewidomych?
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Sejmie trwa debata na temat pełnego dostępu do segregowania odpadów przez mi.in. osoby niewidome. Przyczynkiem do niej był zainicjowany dokładnie rok temu program ENERIS „Segreguję – nie widzę przeszkód”. W jego ramach na polski rynek wprowadzono pierwsze w Europie naklejki na pojemniki w alfabecie Braille’a.
Dodano: 01.12.2017
więcej
Wystawa „Strażnicy Planety” w Sejmie
W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej prezentowana jest wystawa fotograficzna „Strażnicy Planety”. Zdjęcia ukazują pracę osób zajmujących się odbiorem odpadów, zagospodarowaniem surowców oraz recyklingiem. Wystawa towarzyszy obchodom Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Organizatorami są Sejmowa Komisja ds. Petycji oraz Grupa ENERIS.
Dodano: 22.11.2017
więcej
„Strażnicy Planety” są już w Lądku-Zdroju
Codzienna praca służb komunalnych jest tematem wystawy fotograficznej pt. „Strażnicy Planety” prezentowanej w Lądku-Zdroju z okazji Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Twórcą nietypowej wystawy jest ENERIS Surowce, a partneruje jej Urząd Miasta i Gminy. Mieszkańcy mogą zapoznać się z fotoreportażem w uzdrowisku „Zdrój Wojciech” do 8 grudnia.
Dodano: 20.11.2017
więcej
MPO uprzątnie dzikie wysypiska w Jaworznie
Do końca roku z terenu Jaworzna zniknie 29 nielegalnych wysypisk odpadów. Zostaną one zlikwidowane przez pracowników jaworznickiego MPO. Jak wynika z najnowszego raportu GUS śląskie miasta, obok małopolskich, są najbardziej zanieczyszczone pod względem liczby dzikich składowisk odpadów.
Dodano: 14.11.2017
więcej
Legnica nie widzi przeszkód
Urząd Miasta Legnicy jest kolejnym samorządem, który przyłączył się do ogólnopolskiego programu Grupy ENERIS „Segreguję – nie widzę przeszkód”. Na pojemnikach na odpady w mieście pojawią się oznaczenia w alfabecie Braille’a. Program ma na celu ułatwienie segregacji osobom niewidomym. Do inicjatywy wciąż przyłączają się kolejne samorządy, firmy oraz osoby prywatne w całej Polsce.
Dodano: 10.11.2017
więcej
Altvater Piła wydzierżawia na 30 lat składowisko odpadów w Kłodzie k. Piły
Altvater Piła, spółka działająca pod marką ENERIS Surowce, wydzierżawiła składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Kłodzie k. Piły. Umowa weszła w życie 31 października 2017 r.
Dodano: 06.11.2017
więcej
Altvater Piła powiększa swoją flotę
Na terenie Piły oraz sąsiadujących gmin działa jeden z najnowocześniejszych w Polsce systemów odbioru odpadów w Polsce, obsługiwany przez Altvater Piła. Operator właśnie powiększył swoją flotę o cztery nowe pojazdy. To największa tegoroczna inwestycja pilskiej spółki, w której część udziałów ma miasto, w park maszynowy.
Dodano: 27.10.2017
więcej
ENERIS zbuduje w Siemiatyczach nowoczesną elektrociepłownię na biomasę
W Siemiatyczach powstanie nowoczesna elektrociepłownia, spełniająca najwyższe standardy ekologiczne. Paliwem dla niej będą zrębki drzewne będące odpadem z produkcji leśnej. Nowa instalacja zastąpi wysłużone kotłownie zlokalizowane w zwartej zabudowie miejskiej. Czyste ciepło ogrzeje mieszkańców miasta w drugiej połowie 2019 r.
Dodano: 25.10.2017
więcej
ENERIS z nagrodą główną w konkursie o Puchar Recyklingu
Działania edukacyjne Grupy ENERIS, w tym program „Segreguję — nie widzę przeszkód”, zdobyły główną nagrodę XVIII edycji konkursu o Puchar Recyklingu. Lokalne i ogólnopolskie projekty prowadzone w ubiegłym roku przez ENERIS zostały wybrane spośród inicjatyw zgłoszonych w kategorii „edukacja recyklingowa”. Wręczenie nagród odbyło się podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska Envicon w Poznaniu (16—17 października).
Dodano: 20.10.2017
więcej
ENERIS współpracuje z archeologami w Gorzowie Wlkp.
Na terenie gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce archeolodzy z Muzeum Lubuskiego przeglądają odpady pochodzące z uprzątania spalonej wieży Katedry. ENERIS Surowce nieodpłatnie odbiera odpady po pożarze oraz udostępnia fragment placu, na którym naukowcy prowadzą swoje badania.
Dodano: 03.10.2017
więcej